پروژه اثر تغییر پارامترها بر پایداری دینامیکی و تداخل PSS ها

پروژه اثر تغییر پارامترها بر پایداری دینامیکی و تداخل PSS ها پروژه اثر تغییر پارامترها بر پایداری دینامیکی و تداخل PSS ها

دسته : برق ،الکترونیک و مخابرات

فرمت فایل : word

حجم فایل : 3454 KB

تعداد صفحات : 156

بازدیدها : 462

برچسبها : پروژه برق تغییر پارامتر پایداری سیستم پایداری دینامیکی تداخل PSS

مبلغ : 7500 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه رشته برق با عنوان بررسی اثر تغییر پارامترها بر پایداری دینامیکی و تداخل PSS ها (و اثبات برتری آن بر روش کلاسیک)

اثر تغییر پارامترها بر پایداری دینامیکی و تداخل PSS ها (و اثبات برتری آن بر روش کلاسیک)

موضوع این پایان نامه طراحی پایدار کننده های مقاوم برای سیستم های قدرت است، به قسمی که پایداری سیستم در محدوده وسیعی از تغییر پارامترها و تغییر شرایط نقطه کار تضمین شود. در این راستا ابتدا به مطالعه اثر تغییر پارامترها بر پایداری سیستم های قدرت تک ماشینه و چند ماشینه پرداخته می شود. سپس دو روش طراحی کنترل کننده های مقاوم تشریح شده، و در مسئله مورد مطالعه به کار گرفته می شوند. سرانجام ضمن نقد و بررسی این روش ها، یک روش جدید برای طراحی PSS ارائه می شود. در این روش مسئله طراحی پایدار کننده مقاوم به مسئله پایدار کردن مجموعه ای از مدلهای سیستم در نقاط کار مختلف تبدیل می شود. این مسئله نیز به یک مسئله استاندارد بهینه سازی تبدیل شده و با استفاده از روش های برنامه ریزی غیر خطی حل می گردد. سرانجام کارایی روش فوق در طراحی پایدار کننده های مقاوم برای یک سیستم قدرت چند ماشینه در دو مسئله مختلف (اثر تغییر پارامترها بر پایداری دینامیکی و تداخل PSS ها) تحقیق شده و برتری آن بر روش کلاسیک به اثبات می رسد.

پایداری دینامیکی سیستم های قدرت

هر گاه سیستم قدرت بتواند پس از بروز اختلاف، به حالت دائمی باز گردد پایدار گفته می شود. به عبارت دیگر ساده تر حفظ سنکرونیزم یا همزمانی پس از اختلال را پایداری گویند. بر حسب عوامل مختلف ایجاد نا پایداری تعاریف گوناگونی از پایداری سیستم قدرت ارائه شده است. از جمله آنها می توان به پایداری مانا، پایداری دینامیکی و پایداری گذرا اشاره کرد.

1- پایداری مانا: عبارتست از پایداری سیستم قدرت در مقابل تغییرات کوچک و تدریجی بار.

2- پایداری دینامیکی: هرگاه پایداری سیستم قدرت در مقابل اغتشاش ها کوچک و ناگهانی به خطر نیافتد سیستم را به طور دینامیکی پایداری گویند.

3- پایداری گذرا: به پایداری سیستم قدرت در برابر تغییرات بزرگ و ناگهانی (تریپ ژنرانورها، قطع یا اتصال کوتاه در خطوط) گفته می شود.

برای مطالعه هر یک از اقسام پایداری بایستی مدل مناسبی از سیستم را به دست آورد. ...

سرفصل مطالب پروژه

فصل اول مقدمه

فصل دوم : پایداری دینامیکی سیستم های قدرت

فصل سوم: کنترل مقاوم

فصل چهارم : طراحی پایدار کننده های مقاوم برای سیستم های قدرت

فصل پنجم : استفاده از ورش طراحی جدید در حل چند مسئله

فصل ششم : بیان نتایج

بدون منابع

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید