اقدام پژوهی طرحی نو در تدریس قرآن

اقدام پژوهی طرحی نو در تدریس قرآن اقدام پژوهی طرحی نو در تدریس قرآن

دسته : -اقدام پژوهی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 14 KB

تعداد صفحات : 22

بازدیدها : 435

برچسبها : پژوهش تجربیات معلم تدریس قرآن

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود اقدام پژوهشی طرحی نو در تدریس قرآن تجربیات معلم

اقدام پژوهشی طرحی نو در تدریس قرآن تجربیات معلم

مقدمه

تحقیق و پژوهش یک معلم از مسائل کلاس و دغدغه هایش در سر کلاس درس ناشی می شود و در این راستا مسائل و مشکلاتی همواره در سر راهش وجود دارد که تمام ذهن و وجود و حتی زندگی اش را تحت الشعاع خود قرار می دهد. چون با انسان، با فکر و اندیشه و مغزها سروکار دارد بنابراین هر تحولی در جامعه پیش آید و هر چه جهان صنعتی تر شود مشکلات او هم متغیر می شود.

و من نیز، که از سال 58 بعنوان معلم دینی و قرآن در منطقه 20 سعادت خدمت به جامعه و نسل جوان پیدا نمودم، با این عنوان بیش از حد احساس مسئولیت و سنگینی این بار عظیم را بر دوش خود حس می کردم، که چگونه می توانم این کتاب وحی، و این هدایت گر بشر را آنگونه که شایسته و بایسته است با شیوه ای درخور سن و ذهن و استعداد این نونهالان عزیز تدریس کنم.

ابتدا از خدای خود و ائمه معصومین کمک خواستم تا مرا در این راه پر خطیر یاری بفرمایند تا شاید بتوانم ذره ای از اقیانوس بی کران را در وحله اول خود و بعد به عزیزانم بچشانم...

نتیجه گیری

هر روز اشتیاق دانش آموزان برای حاضر شدن در سر کلاس قرآن و فهم و درک و تدبر در آن بیشتر و بیشتر می شود و گاهی می شنوم که می گویند خانم کلید بهشت (کلاس قرآن) را بدهید امروز نوبت کلاس ماست و با جشن کوچک و شادشان هر جلسه با طراوت و شادابی خاصی هر گروه در حد توانشان کلاس را اداره می کنند.

و امیدوارم گامی باشد در راه خداشناسی و خودشناسی این عزیزان و انشاء الله ثوابش ذخیره آخرتمان، خدایا توفیق خدمت و شوق خدمت به بندگانت را به ما عطا فرما. که هیچ لذتی بالاتر از آن نیست.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید