تجربیات مدون تدریس دبیر تاریخ مشکلات و راه حل ها

تجربیات مدون تدریس دبیر تاریخ  مشکلات و راه حل ها تجربیات مدون تدریس دبیر تاریخ  مشکلات و راه حل ها

دسته : -تجربیات فرهنگیان

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : 34 KB

تعداد صفحات : 34

بازدیدها : 433

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 6000 تومان

خرید این فایل

دانلود تجربیات مدون تدریس دبیر تاریخ مشکلات و راه حل ها

تجربیات مدون تدریس دبیر تاریخ  مشکلات و راه حل ها

این مقاله با فرمت Word بوده و قابل ویرایش است و همچنین آماده پرینت می باشد.

 

فهرست مطالب

عنوان     صفحه

مقدمه     2

تجربیات شخصی و راه کارهای ارائه شده          3

مشکلات تدریس تاریخ         23

ارائه راه حل برای رفع مشکلات         31

نتیجه گیری          33

مقدمه

معلمی شغل و حرفه نیست بلکه ذوق و هنر توانمندی است. معلمی در قرآن به عنوان جلوه ای از قدرت لایزال الهی نخست ویژه ی ذات مقدس خداوند تبارک و عتالی است . در نخستین آیات قرآن که بر قلب مبارک پیغمبر اکرم (ص) نازل شد به این هنر خداوند اشاره شده است بخوان به نام پرودگارت که جهانیان را افرید انسان را از خون بسته سرشت بخوان و پروردگارت کریم ترین است همان که آموخت با قلم آموخت به انسان آنچه را که نمی دانست در این ایات خداوند خود را معلم می خواند و جالب این که معلم بودن خود را بعد از آفرینش پیچیده ترین و بهترین شاهکار خلقت یعنی انسان آورده است مقام معلم بودن خدا بعد از آفرینش قرار دارد نوعی انسان را که هیچ نمی دانست به وسیله ی قلم آموزش داد که این از اوج خلاقیت و هنر شگفت خداوند در امر آفرینش حکایت دارد.

چو قاف قدرتش دم بر قلم زد      هزاران نقش بر لوح عدم زد

از این رو می توان گفت که هنر شگفت معلمی از آن خداوند عالم است اینک ما معلمان به عنوان امانت دار این جایگاه ارزشمند تنها با عشق به این کار و توکل به خدا می توانیم از این آزمون بزرگ سربلند بیرون بیاییم اما در این مسیر ارزشمند یک معلم با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد مشکلاتی که با توجه به زبان ، فرهنگ، موقعیت جغرافیایی و صد البته میزان توانمندی و آموزش معلم متنوع و گوناگون خواهند بود. این مشکلات در بین معلم های روستا و کلاسهای چند پایه قطعا بیشتر و سخت تر است. اینجانب نیز در ادامه مشکلات و راه کارهایی را که برای حل آنها استفاده کرده ام ذکر می نمایم امید است که مورد استفاده ی سایر همکاران گرامی قرار گیرد.

تجربیات شخصی و ارائه راه حل

این جانب خدیجه آهنی دبیر رشته ی تاریخ فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران مهر ماه سال 1377 فعالیت خود را در مدارس دزفول آغاز نمودم و پس از 8 سال تدریس پیوسته با انتقال به شهر خودم شوش دانیال در مدارس شهر و روستا های شوش از جمله روستای سرخه، عنکوش و چعب و حر به ادامه خدمت مشغول شوم در طی این سالها بنده با مشکلات و چالش های گوناگونی مواجه شدم که با تلاش فراوان و همکاری سایر همکاران و با ارائه راهکارهای مختلف سعی در برطرف نمودن چالش های تدریس داشته ام در ذیل رئوس مشکلاتی را که با آن مواجه بوده ام فهرست وار بیان می کنم و در ادامه تجربیات خودم را در مواجه شدن با این مشکلات بیان می دادم.

 

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید