پاورپوینت كار دستگاه گردش خون

پاورپوینت كار دستگاه گردش خون پاورپوینت كار دستگاه گردش خون

دسته : -پاورپوینت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 3074 KB

تعداد صفحات : 33

بازدیدها : 249

برچسبها : كار دستگاه گردش خون پروژه دستگاه گردش خون

مبلغ : 4000 تومان

خرید این فایل

دانلود پروژه پاورپوینت كار دستگاه گردش خون با بررسی کارکرد و اجزای دستگاه گردش خون ، كارشناسی علوم تجربی

سلول ها در جانداران پرسلولی، به صورت فشرده قرار گرفته اند. در این صورت، مشکلی که برای سلول های دور از محیط بیرون پیش می آید. عدم دسترسی آن ها به مواد لازم و ناتوانی در دور کردن مواد زاید از خود است . به همین علت ، گیاهان و جانوران ناچار بوده اند این مشکل را به شکل خاصی حل کنند. قلب مانند تلمبه ای خون را به گردش در می آورد. هر تلمبه یک ورودی و یک خروجی دارد. قلب در حقیقت دو تلمبه ی مجار هم است. یک تلمبه ی قلب، خون دارای کربن دی اکسید را از بدن شش ها و دیگری خون دارای اکسیژن را به همه ی سلول های بدن می رساند.

دستگاه گردش خون

عمل دستگاه گردش خون بر آوردن نیازهای بافتها است، یعنی حمل مواد غذایی به بافتها ، حمل فراورده های زائد به خارج از بافتها ، رساندن هورمونها از یک قسمت بدن به قسمت دیگر و بطور کلی حفظ یک محیط مناسب در تمام مایعات بافتی برای بقا و عمل مناسب سلولهاست

مشخصات فیزیکی گردش خون

دستگاه گردش خون به گردش بزرگ یا سیستمیک و گردش ریوی تقسیم می گردد. چون گردش سیستمیک جریان خون تمام بافتهای بدن به استثنای ریه ها را تامین می کند به کرات گردش بزرگ یا گردش محیطی نیز نامیده می شود. اگر چه سیستم رگی در هر بافت جداگانه بدن دارای مشخصات مخصوص به خود است با این وجود بعضی از اصول عمومی رگها در مورد تمام قسمتهای گردش سیستمیک صدق می کند.

فشار در قسمتهای مختلف گردش خون

بیشترین مقدار فشار در آئورت می باشد که متوسط آن 100 میلیمتر جیوه (120/80 ) است. هنگامی که خون درگردش خون عمومی جریان می یابد بتدریج فشار آن افت می کند و زمانیکه به انتهای ورید اجوف در دهلیز راست و قلب می رسد فشار به صفر رسیده است مویرگهای عمومی 35 میلیمتر جیوه در سمت آرتریولی تا 10 میلیمتر جیوه در سمت وریدی آرتریول ( متوسط فشار 17 میلیمتر جیوه) متوسط فشار شریان ریوی 16 میلیمتر جیوه (25/8)

فهرست عناوین مطالب

مقدمه

دستگاه گردش خون

انتقال و تبادل مواد

سرخرگ ها

سیاهرگ

مویرگ

مشخصات فیزیکی گردش خون

ترکیب خون

کار خون

کالبدشناسی قلب

ساختمان و کار قلب

بافت گرهی و خودکاری قلب

وضعیت دریچه ها درهنگام ضربان قلب

اهمیت تنظیم فشار

فشار در قسمتهای مختلف گردش خون

قسمتهای عملکردی گردش خون

حجم خون در قسمتهای مختلف گردش خون

تئوری اساسی عملکرد گردش خون

-----

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید