مقاله آشنایی با سبک معماری رنزو پیانو

مقاله آشنایی با سبک معماری رنزو پیانو مقاله آشنایی با سبک معماری رنزو پیانو

دسته : معماری

فرمت فایل : word

حجم فایل : 349 KB

تعداد صفحات : 11

بازدیدها : 1811

برچسبها : دانلود مقاله سبک معماری رنزو پیانو

مبلغ : 1500 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله تحقیقاتی آشنایی با سبک معماری رنزو پیانو

مقاله تحقیقاتی حاضر نگاهی به زندگینامه آثار و آشنایی با سبک معماری پیانو می اندازد. این مقاله در فایل ورد و همراه با تصاویر می باشد. در زیر چکیده ای مختصر از متن مقاله برای آشنایی بیشتر با محتوای آن آورده شده است

چکیده:

زندگینامه پیانو

رنزو پیانو در سال 1937 در جنوا ایتالیا متولد شد. در سال 1970 با ریچارد راجرز انگلیسی به همکاری پرداخت این دو با طراحی مجموعه پومپیدو به شهرت رسیدند.

پیانو در مقام معمار (های-تک) شروع به کار کرد و بعد ها به عنوان معمار ارگانیک شناخته شد و در نهایت به عنوان یک معمار مبتکر و خلاق در فنون و روش های ساختمان سازی به شهرت رسید و هنوز هم بهترین نشان و افتخار کار های او تلاش و تحقیق مداوم برای یافتن افق های جدید معماری است که از طریق روش های جدید فضاسازی و با تاکید بر قدرت تفسیر و باز اندیشی در مورد نیازها و انتظارات انسان معاصر حاصل می شود .

آشنایی با سبک معماری پیانو

پیانو همیشه تلاش کرده روش ها و مفاهیم سنتی در مورد جهت و نحوه قرارگیری ساختمان را مورد باز اندیشی قرار دهد و با استفاده از شرایط و قابلیت های طبیعی اقلیم و محیط اطراف ساختمان و هدایت ویژگی های مطلوب آن به داخل فضایی خوش آیند و سازگار با شرایط طبیعی را در داخل ساختمان خلق نماید .

موضوع عجیب دیگر این که وی در اسکیس هایش ایجاد جریان ها و اشعه ها در اطراف ساختمان و تعامل آن ها با خورشید همیشه با مداد کمرنگ و سبز نشان می داد .

نگاهی با آثار معماری پیانو

با اینکه پیانو یک بنا زاده است و با قوانین و اصول مقبول ساختمان سازی بخوبی آشناست اما همیشه تلاش کرده طافق ها و شیوه های جدیدی را جستجو کند تا پتانسیل های جدید مصالح را کشف و کیفیت و ارزش های انسانی صنعت گری را غنی کند .

مجموعه فرهنگی ژان ماری تجیبائو نیوکالدونیای فرانسه

طراحی 1991- ساخت 1993 تا 1998

پروژه ژان ماری با طبیعت مانوس است یعنی بدون حضور نور خورشید که لطافت ساختارهای چوبی را باز می تاباند و بدون صنوبر بلند و ستون مانند که معیاری برای ارتفاع پوسته های وسیع ساختمان محسوب می شود و بدون بادی که از میان این عناصر می وزد و انعطاف پذیری و استحکام چوب را یادآوری می کند ، شناخت و درک کامل مکان و فضای خلق شده در این پروژه ، غیرممکن می شود....

..........................................................................

مقاله آشنایی با سبک معماری رنزو پیانو

فهرست:

زندگینامه پیانو

آشنایی با سبک معماری پیانو

مجموعه فرهنگی ژان ماری تجیبائو نیوکالدونیای فرانسه

معرفی سایت پروژه ( شبه جزیره نیوکالدونیا )

هنر پیانو در تبدیل کردن سازه بومی به های تک تک لایه ای

جواب مثبت پیانو به خانه های کاناک

عملکردهای مجموعه فرهنگی ژان ماری تجیبائو

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید