پژوهش اثر آگاهی بر عملکرد فرد

پژوهش اثر آگاهی بر عملکرد فرد پژوهش اثر آگاهی بر عملکرد فرد

دسته : روانشناسی و علوم تربیتی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 45 KB

تعداد صفحات : 20

بازدیدها : 414

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 4500 تومان

خرید این فایل

پژوهش اثر آگاهی بر عملکرد فرد

پژوهش اثر آگاهی بر عملکرد فرد

چكیده

هدف در این بررسی مشاهده از آگاهی بر عملكرد می باشد.

این آزمایش از نوع طرح های بازگشتی «ABA» و جزو مطالعات موردی (Case study) می باشد. این آزمایش در سه مرحله صورت گرفت، بدین صورت كه در هر مرحله آزمودنی با چشم های بسته تعدادی خط را می بایست مابین دو خط افقی به نام های خط پایه و خط معیار رسم می كرد. حالت مطلوب خطوط به اندازه cm 10، یعنی فاصله بین دو خط پایه و معیار بود. در مرحله دو متغیر مستقل كه آگاهی دادن به آزمودنی از عملكردش بوسیله آزماینده بود اعمال شد. نتیجه تجزیه و تحلیل های آماری نشان داد كه آگاهی بر عملكرد این آزمودنی تأثیر خاصی نداشته است. البته اجرای این آزمایش خالی از نقاط ضعف نبود.

مقدمه:

هر فرد در طول زندگی روزمره خود با موقعیت های گوناگونی مواجه می شود كه باید واكنش های خاصی را از خود بروز دهد. در این میان واكنش فرد نمی تواند در همه موارد خود انگیخته و غریزی باشد، چون در این صورت این تعداد معدودی پاسخ برای تمام واكنش ها موجود می بود. بلكه این واكنش ها به  صورت های گوناگون در برابر محرك‌های متفاوت و حتی در مقابل یك محرك در شرایط متفاوت متغیر است. عوامل متعددی بر روی این تغییرات پاسخ ها نقش دارند  كه از جمله آنها می توان به یادگیری، آگاهی، عادت …. اشاره كرد.

...

متن تحقیق:

این آزمایش از نوع بررسی های موردی (Case study) می باشد كه در محل آزمایشگاه روانشناسی دانشكده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبایی در مورخه 6/12/81 بر روی یكی از دانشجویان رشته روانشناسی بالینی صورت پذیرفته است.

فرضیه تحقیق:

فرضیه تحقیق ما بدین صورت است كه «آگاهی از عملكرد كه به صورت بازخورد توسط آزماینده ارایه می شود بر عملكرد بعدی آزمودنی موثر است(اثر مثبت دارد)

متغیرهای آزمایش:

این آزمایش در سه مرحله صورت پذیرفت. متغیر مستقل دادن باز خورد از نحوه عملكرد آزمودنی است یعنی میزان فاصله ای كه انتهای خط رسم شده بوسیله آزمودنی با خط معیار دارد و متغیر وابسته طول خط های رسم شده است. متغیر مستقل فقط در مرحله دوم اعمال می گردد. ...

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید