پاورپوینت بررسی رفتارشناسی اسب

پاورپوینت بررسی رفتارشناسی اسب پاورپوینت بررسی رفتارشناسی اسب

دسته : -پاورپوینت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 1530 KB

تعداد صفحات : 48

بازدیدها : 197

برچسبها : رفتارشناسی اسب تحقیق پروژه

مبلغ : 5000 تومان

خرید این فایل

دانلود پاورپوینت پروژه تحقیقاتی بررسی رفتارشناسی اسب

معرفی و دانلود پروژه پاورپوینت رفتار شناسی اسب ( 48 اسلاید)

بخشی از اسلایدهای تحقیق

اسلاید ۱ :

رفتار شناسی در پرورش اسب

به نظر می رسد گله های رمیده و یا در حال چرای اسب نقاشی شده در دشتهای دور دست آنچنان قرابتی با اسبهای اهلی درون اصطبل ها که ایام را به خوردن و کار کردن و یا چریدن در پادوکها می گذرانند نداشته باشند، اعمال و رفتارشان را از اجداد وحشی خود به ارث برده و حفظ کرده اند.

اسلاید ۲ :

عمده دلیل بر این آگاهی، ایمنی است. برای اجتناب از هر گونه خطر و یا آسیب احتمالی.

دیگر ویژگی این آگاهی حفظ سلامت جسم و روان اوست که به موقع از بیماری و یا ناخشنودی او مطلع شده و در پی رفع آن بر آیید. و دیگر آنکه بتوانید با علم به رفتار اسب این حیوان را به بهترین نحو تر بیت نموده و از او در جهت های اهداف خویش استفاده کنید.

اسلاید ۳ :

روش طبیعی زندگی اسب

امروزه گله های اندکی آن هم در دور افتاده ترین نقاط کره زمین به زندگی ادامه می دهند.در این روش زندگی طبیعی و آزادانه آنها چراگاهها، سبزینه زارها، بوته زارها را برای پیدا کردن آب و غذا در می نوردند. زندگی در گله حافظ امنیت آنهاست و این گله را سیلمی برتر، محافظت می کند و احتمال خطر قریب الوقوع را هشدار می دهد.

اسلاید ۴ :

وجوه تمایز مشخصات

اسب دارای وجوه تمایز و مشخصاتی است که بخشی از طبیعت او هستند و این رفتار و روش متمایز زندگی اش او را از سایر موجودات متمایز می کند.

اجتماعی بودن

اسبها به زندگی در کنار یکدیگر و گاهی در دیگر حیوانات نیازمندند. از زمانی که اسبها به وسیله شکارچیان شکار می شدند، زندگی گله وار امنیت آنها را ضمانت می کرده است چرا که تعدد ، شانس بقا را بیشتر کرده، اهمیت بخش بوده و فرار را تسریع می کرده است. ممکن است در اغلب اوقات اسبها را در حال نزاع و درگیری با یکدیگر ببینید که این ناشی از خصیصه اجتماعی بودنشان است و تنهایی او را خمود و کج خلق می کند.

اسلاید ۵ :

اگر اسبی در محوطه ای محصور به تنهایی رها شود، به وضوح دیده می شود که سراسیمه و شیهه کشان به این طرف و آن طرف دویده و حتی از نرده ها می پرد تا خود را به دیگران و در کنارشان برساند. بعضی از اسبها از بودن در کنا رحیواناتی مثل گاو و گوسفند هم راضی به نظر می رسند ولی به ندرت تنهایی را دوست دارند.

فهرست صفات ویژه برای به خاطر سپاری زندگی اجتماعی ( گله ) ؛پرسه زنی ، تقلید کننده،چرنده ،کنجکاوی ، حافظه قوی، قانون سلسله مراتب می باشد.

اسلاید ۹ :

کنجکاوی

اسبها شدیدا کنجکاوند و اغلب برای کشف غیر معمول ها به این طرف و آنطرف سر می زنند ،از این خصیصه می توان برای به دام انداختن اسبهای دست نیافتنی درمزارع استفاده کرد. دراصطبلهایی که اصولی ساخته شده اند دیواره ی کناری هرباکس طوری طراحی شده که اسبها به راحتی قادر به دیدن هم باشند تا کنجکاویشان در مورد اسبهای دیگر ارضاء شود. اسب می خواهد بدان اسبی که در همسایگی اش می باشدکیست ، چه ویژگیهایی دارد، چه میکند تابتواند با او ارتباط دیداری، علاوه بر شنیداری داشته باشد......

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید