تحقیق کوچک سازی و اثرات آن در سازمان

تحقیق کوچک سازی و اثرات آن در سازمان تحقیق کوچک سازی و اثرات آن در سازمان

دسته : مدیریت

فرمت فایل : word

حجم فایل : 27 KB

تعداد صفحات : 9

بازدیدها : 404

برچسبها : کوچک سازی سازمان مدیریت کوچک سازی

مبلغ : 16000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله تحقیقاتی رشته های مدیریت با عنوان کوچک سازی و اثرات آن در سازمان

تحقیق آماده کوچک سازی و اثرات آن در سازمان

چکیده

شرکتها به منظور کاهش هزینه ها، ارتقای کارایی و حفظ سطح قابل قبول سودآوری برای سهامداران خود اقدام به کوچک سازی می کنند. سازمان در اجرای پروژه کوچک سازی نباید منفعل عمل کند بلکه باید رویکردی فعال داشته باشد. در استراتژی کوچک سازی فعالانه، سازماندهی مجدد سازمان در جهت افزایش کارایی و کسب سهم بازار است اما در رویکرد منفعل، کوچک سازی تنها به واسطه وجود مشکلات مالی عدیده در سازمان صورت می پذیرد.

در این تحقیق ابتدا با مطالعه تطبیقی متون موجود پیرامون کوچک سازی سازمان چارچوبی نظری جهت بررسی کوچک سازی سازمان ایجاد می گردد. سپس با مطالعه تطبیقی تجارب سازمانها در زمینه کوچک سازی و چارچوب نظری موجود، نقاط ضعف و قوت وضعیت موجود در کوچک سازی سازمانها شناسایی می شود. در نهایت راهکارهای تدوین وضع مطلوب جهت کوچک سازی سازمان ارائه می شود.

تصمیم سازمان برای کوچک سازی

سازمانها به طور سنتی به منظور کاهش هزینه ها، ارتقای کارایی و حفظ سطح قابل قبول سودآوری برای سهامداران خود اقدام به کوچک سازی می کنند. به این ترتیب که کوچک سازی با کاهش هزینه های عملیاتی از طریق حذف نیروی انسانی به دنبال نشان دادن سود بالاتر برای شرکت است.

نظر به تغییرات گسترده ای که از چند دهه اخیر در بازارهای جهانی رخ داده همچون حرکت به سوی جهانی شدن بازارها، گذر از تولید محوری به سوی مشتری محوری و رقابت فزاینده، سازمانها با هدف استفاده بهینه از امکانات و جلوگیری از هدر رفتن منابع باارزش به تمهیداتی متوسل شده اند که نتیجه آن تغییر ساختار سازمانی و حرکت به سمت سازمانهای کوچکتر و منعطف تر است. ...

اثرات بلندمدت کوچک سازی سازمان

انجام دادن موفقیت آمیز برنامه کوچک سازی بستگی به چگونگی اجرای آن دارد. مدیریت نباید به مقوله کوچک سازی به منزله یک عمل کوتاه مدت بنگرد بلکه آن را باید به سان برنامه ای راهبردی بداند که منجر به یک مزیت رقابتی در بلندمدت خواهد شد. این امر تلاشهای کوچک سازی را هماهنگ و برنامه ریزی شده خواهد کرد. ...

فهرست مطالب تحقیق

چکیده

مقدمه

مروری بر مطالعات انجام شده

تصمیم سازمان برای کوچک سازی

مشکلات سازمان بعد از کوچک سازی

اثرات بلندمدت کوچک سازی سازمان

توسعه برنامه ها برای موفقیت کوچک سازی

نتیجه گیری

منابع و ماخذ

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید