تحقیق کنترل کیفیت و طراحی کالا

تحقیق کنترل کیفیت و طراحی کالا تحقیق کنترل کیفیت و طراحی کالا

دسته : مدیریت

فرمت فایل : word

حجم فایل : 153 KB

تعداد صفحات : 249

بازدیدها : 377

برچسبها : کنترل کیفیت طراحی کالا

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله تحقیقاتی بررسی کنترل کیفیت و طراحی کالا

پروژه دانلودی حاضر، مقاله ای تحقیقاتی در خصوص کنترل کیفیت و طراحی کالا می باشد در زیر بخشهایی از متن این تحقیق آورده شده است.

کیفیت کالا

امروزه به کیفیت کالا به عنوان یک امر ساختنی توجه می شود نه یک مساله کنترل کردنی. تولید یک کالا با کیفیت مناسب نیاز به بهبود عملکرد کلیه قسمتهای دخیل در تولید آن کالا دارد. کنترل کیفیت مواد اولیه، قطعات ساخته شده و نیمه ساخته ای که محصول از مونتاژ آنها بوجود می آید ضروری است ، اما کافی نیست . علاوه بر موارد مذکور باید نظارت و طراحی دقیقی بر کنترل در حین تولید و طراحی بعمل آید. انجام این کار مستلزم طراحی یک سامانه کنترل کیفیت یکپارچه IQC می باشد. اگر چه سابق بر این روشهای TQC به همین منظور استفاده شده اند، اما به نظر می رسد که اجرای IQC آسانتر از TQC باشد. طراحی و اجرای یک سیستم IQC علاوه بر آسان بودن، بیشتر مزایای یک سیستم TQC را به همراه دارد. سیستم IQC مورد نظر از ادغام دو سیستم کنترل کیفیت آماری و سیستم کنترل فرآیند آماری در مجاورت یک سیستم اطلاعات کیفیت حاصل می شود. واحد مورد بررسی این مطالعه یک شرکت بزرگ ماشین آلات صنعتی می باشد که مدل IQC برای آن طراحی و اجرا گردیده است .

نقش طراحی در صنعت بسته بندی

طراحی دربسته سعی دارد کیفیت کالا را به شکل دقیق تری به نظر مصرف کننده برساند تا علاوه بر برخورداری از اعتماد و اطمینان بیشتر به سلامتی کالا، ایجاد جذابیت و گیرایی بالاتری نموده و مصرف کننده را مجبور به خرید نماید. این شکل طراحی امکان رقابت مطمئن کالا را در بازارهای رقابتی به راحتی فراهم می سازد. هنگام طراحی سهولت جابجایی یا مصرف، مسایل مرتبط با با حمل و نقل و انبار کردن کالا نیز مورد بحث قرار می گیرد. بسته بندی مناسب نقش عمده ای در موفقیت محصول دارد. طراحی موفق بسته بندی محصول مستلزم تخصصهای مختلف در زمینه تحقیقات علمی، روانشناسی، هنر و طراحی است. رنگ آمیزی و طراحی بسته بندی متناسب با سلیقه بخشهای مختلف بازار موجب جلب تقاضای بیشتر برای محصول می شود.

برنامه ریزی استراتژیک مبتنی بر کیفیت

دهه آغاز قرن بیستم را می توان اوج ندای کیفیت خواهی آدمیان از اول خلقت تاکنون قلمداد کرد به حقوق (W.T.O ) گونه ای که سازمان های صنعتی و خدماتی دنیا از جمله سازمان تجاری جهانی زیادی جهت مشتریان و مصرف کنندگان قائل است . امروزه سازمانهای خدماتی و تولیدی دیگر نه میتوانند و نه حق دارند خدمات و تولیدات خود را به هر شکلی که می خواهند به جامعه جهانی عرضه نمایند . در سالهای اخیر بیش از سالهای گذشته واژه کیفیت بر سر زبانهاست و این نشانگر آن است که افراد و سازمانهای دولتی ، غیر دولتی به گونه ای تحت تاثیر جاذبه این واژه قرار گرفته اند . اغلب افراد کیفیت را در خارج از محیط طبیعی سازمانها و بصورتی منفک از عملکرد سازمانی و افراد تلقی میکنند. آنان کیفیت را چیزی می دانند که برای نشان دادن آن لازم است ازیک وسیله سنجش یک متر یا استاندارد استفاده شود اگر چه امکان دارد این دیدگاه بخشی از حقایق را منعکس کند . اما کسانی که کیفیت را در این حد درک کرده اند. هرگز قادر نخواهند بود در سازمانهای خود موجب تغییر و تحول اساسی شوند . کیفیت باید در یک سطح بالاتری درک شود تا بتواند منشا حرکت وتحول در سازمانها باشد .

با دیدگاه گسترده ای که برای کیفیت مطرح شود . دشواری تحقیق أن در سازمانها را بخوبی نشان میدهد فاصله کیفیت در حرف تا تحقق أن در عم ل مساوی است با فاصله بین حفظ وضعیت موجود وتحول بنیادی در سازمان با هیچ تغییری بدون أمادگی و ذخیره انرژی لازم برای تغییر امکان پذیر نمیباشد به همین دلیل در مراحل اجرایی مدیریت جامع کیفیت دو مرحله کسب أگاهی و دانش و تجربه گامهایی هستند در جهت ایجاد أمادگی در سازمان برای ایجاد تغییر ( اجرای حیات جامع کیفیت. (TQM)

برنامه ریزی استراتژی که با دیدگاه کیفیت یعنی استخدام مفهوم کیفیت و مدیریت جامع کیفیت برای ایجاد تحولات بنیادی در یک سازمان به گونه ای که سازمان بتواند. در پاسخ گوئی به انتظارات ونیازهای مشتریان در یک جایگاه برتر قرار گیرد . جهت کسانی که مفهوم کیفیت را به درستی درک کردهاند . امکان درک جدایی برنامه ریزی استراتژیک از کیفیت و مدیریت جامع کیفیت متصور نیست.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید