مقاله تغییر سازمانی راهبردی با نگرش نظامگرا

مقاله تغییر سازمانی راهبردی با نگرش نظامگرا مقاله تغییر سازمانی راهبردی با نگرش نظامگرا

دسته : مدیریت

فرمت فایل : word

حجم فایل : 23 KB

تعداد صفحات : 36

بازدیدها : 304

برچسبها : تغییر سازمانی راهبردی یادگیری سازمانی

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله بررسی یادگیری سازمانی، رهبری و عملکرد آن و نقش کارگزاران تغییر به ارائه الگوی تغییر سازمانی راهبردی

معرفی و بخشهایی از متن مقاله

تغییر سازمانی راهبردی با نگرش نظامگرا

چکیده

در هر سازمانی توان بالقوه پرورش نیافته ای وجود دارد که برای ایجاد تغییرات راهبردی در سازمان می توان از این نیروی عظیم به نحو مطلوب استفاده کرد، و این توانایی را در راستای اهداف و چشم انداز سازمانی هدایت کرد. برای اینکه این نیروی سازمانی را در جهت تغییرات راهبردی سازمان برانگیخت، ضروری است انگیزه لازم را در کارکنان به وجود آورد که این انگیزه می تواند از طریق تعامل بین ساختار مناسب سازمانی، رهبری و فراگردهای یادگیری سازمانی ایجاد شود. از این رو سلسله مراتب سازمانی، افراد و گروه های سازمانی در فرایند یادگیری سازمانی می توانند پیوندهای مناسبی را در جهت افزایش عملکرد سازمانی به وجود آورند. در مقاله حاضر، ضمن بررسی یادگیری سازمانی، رهبری و عملکرد آن و نقش کارگزاران تغییر به ارائه الگوی تغییر سازمانی راهبردی پرداخته شده است.

تعریف تغییر سازمانی راهبردی

به منظور تعریف تغییر سازمانی، باید قادر باشیم حوادث تاریخی که در محیط پیرامون ما رخ می دهد و داده است را بشناسیم و آن را فراموش نکنیم، تغییر سازمانی راهبردی می تواند از دو منبع متفاوت منتج شود. تغییر می تواند از محیط خارجی نشات بگیرد، همانند تغییرات در اعمال رقبا، قوانین و مقررات دولتی، شرایط اقتصادی و ابزار تکنولوژیکی. همچنین تغییر می تواند از درون یک سازمان نشات بگیرد، این تغییرات می تواند در چشم انداز و ماموریت جدید شرکت باشد، مانند خرید تکنولوژی های جدید. از این رو، تغییر سازمانی راهبردی عبارت از تغییر و تحول در کلیه سطوح سازمان با توجه به عوامل مختلف تاثیرگذار (محیط داخلی و خارجی) بر چشم انداز و استراتژی سازمان است که از سوی کارگزاران سازمان و همکاری مدیریت عالی صورت می گیرد.

یادگیری طراحی و تکنولوژی سازمانی

نقش سازمان در این مرحله از فرایند یادگیری عبارت است از ایجاد برنامه های آموزش و کارآموزی جدید که می خواهد یک چشم انداز راهبردی جدید را به وجود آورد. طبق گفته راملر (RUMMLER) آموزش موفقیت آمیز تنها زمانی رخ می دهد که ما به اهمیت بهبود مقاصد رفتاری قبل از گسترش آموزش توجه داشته باشیم. (در حال حاضر ترکیبی از مقاصد رفتاری و وظیفه ای راهنمای عملکرد است). برای ایجاد انگیزه در کارکنان برای یادگیری تکنولوژی جدید سازمانی، باید آنها را با دانش صحیح علوم فنی ومهارتهای لازم در این زمینه آشنا سازیم. در زمینه تکنولوژی های جدید و منعطف، کارکنان ملزم به یادگیری و توسعه استاندارد خاص، مدیریت کنترل کیفیت، ارزشیابی برمبنای فعالیت و استانداردهایی هستند که تواناییهای کارکنان را برای ایجاد تغییر سازمانی راهبردی در سرتاسر سازمان طراحی و اندازه گیری می کند. ...

فهرست مقاله

چکیده

مقدمه

تعریف تغییر سازمانی راهبردی

رهبری و تغییر سازمانی راهبردی

بهره وری و تغییر سازمانی راهبردی

انگیزش ، عملکرد و فرهنگ سازمانی

یادگیری و تغییر سازمانی راهبردی

اهداف سازمانی جدید

یادگیری طراحی و تکنولوژی سازمانی

یادگیری و فرهنگ سازمانی

تغییر سازمانی و تاثیر آن بر رفتار سازمانی

نتیجه گیری

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید