مقاله استانداردهای کنترل کیفیت

مقاله استانداردهای کنترل کیفیت مقاله استانداردهای کنترل کیفیت

دسته : مدیریت

فرمت فایل : word

حجم فایل : 27 KB

تعداد صفحات : 12

بازدیدها : 303

برچسبها : استانداردهای کنترل کیفیت

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

دانلود مقاله حسابرسی - حسابداری و مدیریت با موضوع استانداردهای کنترل کیفیت

استانداردهای کنترل کیفیت

یکی از استانداردهای حسابرسی، استاندارد کنترل کیفیت کار حسابرسی است که در بخش 22 استانداردهای حسابرسی مطرح شده است. در این بخش، کار حسابرسی به معنای اشتغال حرفه ای درحرفه حسابرسی مطرح شده و محدود به کار اجرایی نیست.

چنان که در مقدمه استانداردهای حسابرسی مصوب سال 78 مطرح شده، این استانداردها مجموعه ای از اصول بنیادی و روشهای اساسی و رهنمودهایی است که برای اجرای کار حسابرسی تدوین می شود. در این رابطه همواره در اصول کلی حسابرسی ذکر شده که حسابرسی باید بر اساس استانداردهای مربوط انجام شود. بنابراین در بند حدود رسیدگی گزارش حسابرسی، همیشه بر همین نکته تاکید می شود که حساب رسی براساس استانداردهای حسابرسی انجام شده است. ...

اولین قسمت سیاستها و روشهای کنترل کیفیت، الزامات حرفه ای است. کارکنان موسسه حسابرسی باید به اصول استقلال، رازداری و درستکاری و رفتار حرفه ای پایبند بوده و آن را رعایت کنند. به نظر می رسد با توجه به اهمیتی که اخلاق حرفه ای دارد، این موضوع در صدر سیاستها و روشها قرار گرفته است.

کار حسابرسی بر مبنای اخلاقیات پایه گذاری شده است. سنگ بنای کار حسابرسی بر اساس انتخاب افرادی است که از نظر اخلاقیات در سطح بالایی قرار داشته باشند. ...

کیفیت کنترل و کنترل کیفیت

تبلیغات فراگیر و حمایت رسمی در راستای پذیرش مجموعه استانداردهای ISO 9000 احتمالا موجب سردرگمی در فهم واقعی کیفیت و چگونگی شکل گیری کیفیت می شود. مجموعه استانداردهای ISO 9000 رهنمودهایی برای جنبه های کیفیت عملکرد یک سازمان فراهم می آورد. همخوانی با استانداردهای ISO 9000 از نظر سازمان این اطمینان را به مشتری نمی دهد که خودش را با تولیدات آن سازمان متقاعد کند. در بخش های قبل خاطر نشان شد که برای کنترل کیفیت فراورده ها مجموعه ای از این روش ها در سیستم، کیفیتی را شکل می دهند که ناشی از همخوانی فراورده با استانداردهاست و مشتری به آن اطمینان دارد. هر دو مجموعه این روش ها برای انجام چنین تطبیقی ضروری به نظر می رسد.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید