تحقیق تاثیر تنش خشکی بر جوانه زنی ارقام کلزا

تحقیق تاثیر تنش خشکی بر جوانه زنی ارقام کلزا تحقیق تاثیر تنش خشکی بر جوانه زنی ارقام کلزا

دسته : کشاورزی و زراعت

فرمت فایل : word

حجم فایل : 452 KB

تعداد صفحات : 9

بازدیدها : 155

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 1000 تومان

خرید این فایل

تحقیق تاثیر تنش خشکی بر جوانه زنی ارقام کلزا

تاثیر تنش خشکی برمراحل مختلف جوانه زنی ارقام رایج کلزا

با توجه به نیاز غذایی کشور به روغن های خوراکی و اهمیت گیاه روغنی کلزا (Brassica napus L.) در تامین کمی و کیفی این نیاز، بررسی عوامل موثر بر جوانه زنی بذر این گیاه که نقش مهمی در استقرار، رشد و عملکرد نهایی دارد، لازم به نظر می رسد . محدودیت های خاک، تحت عنوان تنش های محیطی به گیاه صدمه می زنند و تنش خشکی یکی از تنش های محیطی رایج در کشور است که بر مراحل مختلف رشد و متابولیزم گیاه اثر می گذارد . اثر تنش خشکی بر جوانه زنی بذر؛ به رقم گیاهی، پتانسیل اسمزی آب، مدت زمان تنش و مرحله زمانی اثر تنش بستگی دارد
نظر به ضرورت مطالعه شرایط تنش خشکی در اکثر مناطق زراعی کشور و علم بر اینکه مراحل مختلف جوانه زنی، حساسیت های متفاوتی به خشکی دارند، این مطالعه با هدف یافتن زمان دقیق تر تاثیر تنش خشکی در مراحل مختلف جوانه زنی بذر ارقام رایج کلزا که در مناطق مختلف استان فارس ( سردسیری، گرمسیری و معتدله ) کشت می شوند، انجام گردیده است .
...
متأسفانه علی رغم تمامی تمهیدات به عمل آمده و تنش پرسنل جهاد کشاورزی و کارگزاران بیمه بانک کشاورزی استقبال چندانی از بیمه محصولات کشاورزی به عمل نیامده و در سال زراعی جاری میزان اراضی بیمه شده حدود 70درصد نسبت به سال زراعی قبل کاهش نشان می دهد. هم اکنون این نگرانی وجود دارد که با وقوع خشکسالی پس از سرمازدگی چه مرجعی از کشاورزان حمایت خواهد کرد.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید