تحقیق مصرف کود بیولوژیک

تحقیق مصرف کود بیولوژیک تحقیق مصرف کود بیولوژیک

دسته : کشاورزی

فرمت فایل : word

حجم فایل : 1069 KB

تعداد صفحات : 201

بازدیدها : 451

برچسبها : دانلود تحقیق پیشینه تحقیق

مبلغ : 2500 تومان

خرید این فایل

تحقیق مصرف کود بیولوژیک

مقاله كود بیولوژیك

مقدمه
امروزه مساله بيابان‌زائي و از بين رفتن خاكهاي زراعي يكي از مهمترين مشكلات براي افزايش توليدات كشاورزي متناسب با رشد جمعيت كشور مي‌باشد. اين ضايعه با اختلالات تدريجي كه سبب برهم ريختن كامل تعادل در نظام طبيعي خاكها مي‌شود شكل مي‌گيرد. براي مبارزه با اين مشكل در حال پيشرفت، بايد خاك را بشناسيم و به آن به عنوان يك اكوسيستم طبيعي بنگريم.

...

خصوصیات و شرایط خاک منطقه مورد نظر ونحوه کوددهی
در زمین هایی که آبیاری به صورت قطره ای میباشد با توجه به پایین بودن وزن مخصوص کمپوست وحجیم بودن آن وزن آن سبک میباشد و هنگام استفاده از این روش آبیاری کمپوست از روی سطح زمین به این سو و آن سو حرکت وحالت جابجایی انجام میشود. همچنین در زمین هایی که روش آبیاری به صورت غرقابی خزینه ای است نیز مشکلی پیش میاید و کمپوست را به یک گوشه ای از زمین حرکت میدهد و آن را در آن قسمت پس از فرونشستن آب انباشته میکند و یا در مناطقی که سرعت باد بسیار زیاد است کمپوست را از روی سطح زمین حرکت میدهد.

...

ازتوباکتر در خاک
در خاکهای هندوستان تعداد Azotobacter chroocouccum به ندرت از 104 تا 105 در هر گرم خاک تجاوز می کند . دو عامل در جمعیت ازتوباکتر در خاک تأثیر بسزایی دارد که عبارتند از حالات همیاری و آنتاگونیستمی میکروفلور خاک و مقدار مواد آلی آن . میکروارگانیزمهای زیادی در خاک وجود دارند که رشد ازتوباکتر و تثبیت ازت توسط آنرا تشدید میکنند . به همین نحو میکروارگانیزمهای دیگری رشد و متعاقباً توانایی تثبیت ازت توسط آنرا محدود میکنند .

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید