تحقیق پاورپوینت دیوار آتش Firewall

تحقیق پاورپوینت دیوار آتش Firewall تحقیق پاورپوینت دیوار آتش Firewall

دسته : -پاورپوینت

فرمت فایل : powerpoint

حجم فایل : 57 KB

تعداد صفحات : 23

بازدیدها : 494

برچسبها : دیوار آتش فایروال

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

دانلود تحقیق پاورپوینت بررسی دیوار آتش یا فایروال Firewall

دانلود پاورپوینت دیوار آتش Firewall

مقدمه :

Firewall در فرهنگ کامپیوتر یعنی محافظت از شبکه های داخلی در مقابل شبکه های خطاکار. معمولا یک شبکه کامپیوتری با تمام دسترسی ها در طرف و در طرف دیگر شما شبکه تولیدات شرکت را دارید که باید در مقابل رفتارهای مخرب محافظت شود. چند سوال مطرح می شود که آیا واقعا نیاز به محافظت از یک شبکه داخلی داریم و سوال دیگر اینکه چگونه از طریق یFirewall در فرهنگ کامپیوتر یعنی محافظت از شبکه های داخلی در مقابل شبکه های خطاکار.

تعریف دیواره های آتش

دیواره های آتش یکی از مؤثرترین و مهمترین روشهای پیاده سازی مصونیت شبکه هستند و قادرند تا حد زیادی از دسترسی غیر مجاز دنیای بیرون به منابع داخلی جلوگیری کنند.دیواره های آتش، مانند خندق های دور قلعه های دوران قرون وسطی عمل می کنند. شکل 1 یکی از این قلعه ها را نشان می دهد. خندق دور قلعه باعث می شود نفوذ به قلعه مشکل باشد.

انجمن Network Computer Security Association) NCSA) تعریف زیر را از دیواره های آتش ارائه داده است. دیواره آتش یک سیستم یا ترکیبی از چندین سیستم است که یک سری محدودیت را بین دو یا چند شبکه اعمال می کند. در واقع یک دیواره آتش با محدودکردن دسترسی بین دو شبکه سعی می کند یکی را از دیگری محافظت کند. عموماً دیواره های آتش به منظور محافظت شبکه خصوصی که به یک شبکه عمومی یا مشترک متصل است به کار گرفته می شوند. دیواره های آتش یک نقطه محدود کننده را بین دو شبکه ایجاد می کند.

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید